Корисні властивості сауни

Корисні властивості сауни

Як кажуть жителі Фінляндії: «Якщо не допоможе сауна, то вже ніщо не допоможе». Дійсно, адже головна її властивість – очищення організму шляхом потовиділення. Тіло позбавляється від шлаків, налагоджується циркуляція крові, стимулюється імунна система, відбувається сприятливий вплив практично на усі органи. Але щоб отримати максимальну користь від відвідування бані, слід дотримуватись певних правил, про що ми розповімо нижче.

Чудово очистити і навіть омолодити шкіру допоможе регулярне відвідування сауни. Це відбувається завдяки тому, що висока температура відкриває пори, виводячи бруд і токсини, тренує сальні залози, які запобігають виникненню зморщок. Власникам сухої шкіри варто віддати перевагу турецькій бані, в решті випадків підійде фінська сауна.

Контрастна зміна температур робить судини більш еластичними, зміцнює серцевий м’яз, нормалізує периферичний кровообіг. Але гіпертонікам та гіпотонікам варто слідкувати за рівнем тиску – якщо ви почуваєте себе комфортно, то банні процедури вам підходять. Що стосується людей, які перенесли інфаркт, то утримайтесь від походу в сауну у перших шість місяців після хвороби і не піднімайте температуру вище 60 градусів.

Різниця температур і підвищене потовиділення сприятливо впливають на шлунок, нирки, стравохід, печінку, підшлункову залозу, кишківник. Відомо, що баня рекомендується при циститі, нефриті, язві, порушеннях роботи кишечника. Але при серйозних хворобах, особливо під час загострення, обов’язково порадьтесь із лікарем.

Error...

Please, enter a valid value

Please, enter a valid value